از خود،برای خود، خودی بهتر ساختن

دکتر فرزاد گلی

پزشك و درمانگر روان‌تنی و روان‌درمان

برنامه بهی-دوره فشرده

برنامه بهی در اساس یک برنامه سلامت‌مبناست که البته تأثیرات درمانی هم دارد. با این حال، متأسفانه بسیاری تا دچار ناخوشی نشوند این انگیزه را در خود نمی‌یابند که سلامت‌شان را ارتقا ببخشند. از سال 1391 که پژوهش، و به ویژه کارآزمایی‌های بالینی بر روی اقتصاد زیست‌انرژی، آغاز شد نیاز بود تا با توجه به محدودیت‌های اجرایی و بالینی این برنامه بازهم چکیده‌تر و کاربردی‌تر شود. در نتیجه ،این برنامه با تحلیل بازخوردهای کارگاه‌های پیشین، و پانل‌های متعدد خبرگان، به شکل کوتاه شده به مدت 20 ساعت درآمد. این پودمان فشرده در پژوهش‌های گوناگون برای درمان افسردگی، اضطراب، حساسیت اضطرابی، میگرن، سندرم روده تحریک پذیر، چاقی، فرسودگی شغلی، و نیز، در ارتقای سرمایه‌های روان‌شناختی و انعطاف‌پذیری روان‌شناختی و بازتوانی قلبی ـ عروقی و کیفیت زندگی مورد استفاده قرار گرفته است و اثر بخشی آن به تأیید رسیده است (برخی از این پژوهش‌ها در منابع بهی آمده‌اند و برخی از آن ها نیز دردست انتشارند). در سال 1398 برای دسترسی بیشتر به این بسته‌ی مراقبت روان‌تنی، پژوهشی درباره برنامه غیرحضوری بهی در حوزه سلامت تن و روان بیماران قلبی صورت گرفت. اثربخشی این برنامه به شکل غیر حضوری این امکان را به ما داده است که بتوانیم برنامه بهی را به شکل یک بسته آموزشی غیرحضوری برخط 30 ساعت ( 20 ساعت برنامه ضبط شده و 10 ساعت وبنیار) ارائه کنیم. در این برنامه جلسات خویشیار به شکل برخط یا حضوری برگزار می‌شود. این برنامه هم اکنون بر روی همین پایگاه در دسترس است. شروع دوره و وبینار گشایش: 1403/03/17 وبینار اول: 1403/04/14 وبینار دوم: 1403/05/11 وبینار سوم: 1403/06/08 وبینار چهارم:1403/07/05

در این دوره چه می آموزیم

در ۸ کارگاه‌ بهی به ترتیب فرا خواهیم گرفت: ۱.با رها کردن بارها از تن و تن‌آرامی، ذهن‌مان را هم از فکرها خالی کنیم و کارِ بی‌بار داشته باشیم. ۲.با پخش انرژی و ایجاد یکپارچگی و توازن در تن، احساس ایمنی و انسجام کنیم و مکانیزم سلامت زایی بدن‌مان را فعال کنیم. ۳. ارتباط با تن را با گسترش مهربانانه و کنجکاوانه توجه به آن، برقرار کنیم. ۴.هدایت هشیارانه توجه و سپاس را برای دیدن و برکت دادن به منابع‌مان فرا ‌گیریم. ۵.آزردگی‌های‌مان را با تن‌نوازی ترمیم کنیم، با راوی‌گری؛ از خودمان خود بهتری بسازیم، کِردشناسی گفتارمان را تمرین کنیم. ۶.رهایی از جهان دوگانگی‌ها، ایجاد حد گذاری، درک مفاصل رابطه و در میدانی را یاد بگیریم. ۷.از بار رنجش‌ها وسوگ‌های ناتمام رهایی یابیم، رنجهای‌مان را پالایش کنیم و با راه‌های هم‌افزایی رابطه‌‌هایمان آشنا شویم. ۸.از طریق دل‌اگاهی؛ با خودهای برتر و جهان فرافردی ارتباط بگیریم و با مهربانی، آفرین‌خوانی و تمرین مهرورزی در راه مهر قرار بگیریم.

سوالات متداول

آیا این دوره برای من مناسب است؟

دوره بهی یک دوره عمومی است و پیش‌نیاز خاصی ندارد. ولی در صورتی که با دوره‌ها و کتاب‌های دکتر فرزاد گلی هیچ آشنایی از قبل ندارید، بهتر است که ابتدا با دوره رایگان سفر در وطن، این سیر را آغاز کنید.

ساختار دوره چگونه است؟

دوره بهی دارای ۸ کارگاه بصورت پادکست و ۵ وبینار(آنلاین) است. ابتدا آشنایی و گشایش دوره در قالب یک وبینار انجام می‌شود. سپس پادکستهای هر کارگاه از طریق سایت در صفحه شخصی شما قرار می‌گیرد(پس از پایان دوره نیز همیشه به این فایلها دسترسی خواهید داشت). وبینارها از طریق زوم برگزار می‌شود.

مدت دوره چقدر است؟

زمان کل دوره ۴ ماه است. برای هر کارگاه دو هفته در نظر گرفته شده است. وبینارها نیز هر ماه یکبار برگزار می‌شود.

در صورت فراموش کردن رمز عبور چه باید کرد؟

برای بازیابی رمز عبور، عبارت فراموشی رمز عبور را کلیک کنید. رمز عبور جدید به آدرس ایمیلی که موقع ثبت‌نام در سایت وارد کرده‌اید، ارسال خواهد شد.

نحوه برگزاری کلاس به چه صورت است؟

کلاس ها به صورت آنلاین و و برخط از طریق زوم برگزار می شوند. لینک زوم قبل از شروع هر وبینار در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت و در دسترس خواهد بود.

تاریخ های وبینار

برای ثبت نام در دوره باید ابتدا در سامانه بهی ثبت نام نمایید( ورود/ثبت نام)